#

Navigace

Obsah

Obec Choustníkovo Hradiště

 

foto obceObec Choustníkovo Hradiště (německy Gradlitz bei Königinhof) se nachází v okrese Trutnov, Královéhradecký kraj, zhruba 4,5 km východně od Dvora Králové nad Labem. Obcí protéká Kocbeřský potok. Výklad jména obce není obtížný. Obec dostala jméno hradu - hradiště, jehož držitelem byl Heřman z Choustníku - obec dostává název Choustníkovo Hradiště. Je přirozené, že dějiny obce jsou úzce spjaty s dějinami hradu. Od roku 1664 bylo Choustníkovo Hradiště majetkem Šporků, kteří jej také nechali opravit. Na rozhraní 18. a 19. století však hrad definitivně zchátral, lidé začali rozebírat hradní části jako výhodný stavební materiál.

 

Aktuality

13.12.2019

Vánoční výstava

ZŠ a MŠ logopedická Choustníkovo Hradiště Vás srdečně zve na Vánoční výstavu v pátek 13. prosince od 8:00 do 12:00 hodin. Výtěžek z výstavy bude vložen do Nadačního fondu Jazýček, který pomáhá realizovat aktivity našich žáků.

Detail Kulturní akce v obci

14.12.2019

Česká mše vánoční

Mše konající se v kostele Nejsvětější trojice v hospitálu Kuks.

Obec Kuks Kulturní akce v okolí

20.12.2019

Vánoční vystoupení

Milý rodiče a přátelé školy, srdečně Vás zveme na Vánoční vystoupení žáků naší logopedické školy v místním kostele Povýšení svatého Kříže v pátek 20. prosince 2019 ve 12:00 hodin.

Detail Kulturní akce v obci

31.12.2019

Silvestr 2019 v restauraci Za Mostem

Restaurace Za Mostem Vás zve na oslavu Silvestra 2019 aa přivítání nového roku 2020.

Obec Mostek Kulturní akce v okolí

12.11.2019

Chraňte domov i sebe

Vážení obyvatelé rodinných domů, bytů, oslovujeme Vás touto cestou proto,že stále evidujeme vysoký počet požárů v domácnostech, které mají tragické následky. Každý rok dochází k více než tisícovce požárů v obytných budovách, kde umírají desítky lidí a stovky jich jsou zraněny. Měli byste si uvědomit, že odpovědnost za své chování a za technické zabezpečení svých domovů proti požáru nesete pouze vy sami! Aby k těmto požárům nedocházelo a nedocházelo k úmrtím a zraněním, dodržujte toto BEZPEČNOSTNÍ DESATERO.

Detail Aktuality

08.01.2020

TŘÍKRÁLOVÉ KOLEDOVÁNÍ

Tříkrálové koledování bude probíhat ve středu 8. ledna 2020. Jako tradičně budou chodit děti za ZŠ a MŠ logopedické Choustníkovo Hradiště.

Detail Kulturní akce v obci

01.09.2019

Restaurátorská oprava křížku sv. Panny Marie

V pátek 30.8.2019 byla odvezena do ateliéru vrchní část křížku sv. Panny Marie u nového hřbitova. Kompletní oprava pomníku by měla trvat do konce května 2020. Děkujeme za pochopení. Fotodokumentace na stránkách obce.

Detail Aktuality

29.08.2019

Oznámení o zrušení akce Ukončení prázdnin

Dle rozhodnutí spolků a obce Choustníkovo Hradiště se v letošním roce nekoná Ukončení prázdnin. Důvodem zrušení akce je červnové pořádání dětského dne. Děkujeme za pochopení a přejeme krásný zbytek prázdnin

Detail Aktuality

11.07.2019

Poslední možnost podat žádost na změnu v Územním plánu obce Choustníkovo Hradiště

Zastupitelstvo obce stanovilo poslední možnost do 31.7.2019 poslat žádost na změnu Územního plánu obce Choustníkovo Hradiště. Aktuální stav ÚP naleznate na:

Detail Aktuality

Fotogalerie

29.10.2019

Ples seniorů

Ples seniorů

Dne 25. října proběhl ve Vlčkovicích ples seniorů. Krásná akcička…:)

Detail

29.10.2019

Budování Workoutu

Budování Workoutu

Tak již máme za sebou první fázi výstavby...

Detail

01.09.2019

Oprava hasičské zbrojnice na Ferdinandově

Oprava hasičské zbrojnice na Ferdinandově

V minulém roce oslovil pan Šmíd místního pokrývače střech pana Zemana, zdali by na Ferdinandově opravil střechu s věžičkou, která neodmyslitelně patří k naší zbrojnici. Práce se podařila a zbrojnice měla na zimu nový kabátek v podobě opravené střechy. K novému kabátku to však chtělo i nové kalhoty. Proto byly v letošním roce zahájeny další práce. Nátěrem vrat se svorně ujmuli nejmenší hasiči ze SDH Hradiště. Děti pilně pracovaly dva dny a výsledek práce je patrný na první pohled. Při nátěru vrat byl přítomen i jeden spoluobčan, který dával dětem cenné rady při práci. Toho děti přesvědčily, aby jim pomohl hasičárnu opravit. Místní starousedlík se nenechal dlouho pobízet a souhlasil. Odstranil odfouklou omítku a znova vše nově omítl. Při opravě bylo ještě zapotřebí stáhnout železy popraskanou stěnu a s tím pomohl velitel JSDH Petr Hloušek. Poslední třešnička na dortu byla nová barva fasády, která se, podle mého, pěkně povedla. Touto cestou bych chtěl poděkovat všem zúčastněným za dobře odvedenou práci. Děkuji Jan Vogl

Detail

01.09.2019

Restaurátorská oprava křížku sv. Panny Marie

Restaurátorská oprava křížku sv. Panny Marie

V pátek 30.8.2019 byla odvezena do ateliéru vrchní část křížku sv. Panny Marie u nového hřbitova. Kompletní oprava pomníku by měla trvat do konce května 2020. Děkujeme za pochopení.

Detail

16.08.2019

Výřez dřevin podél místních komunikací

Výřez dřevin podél místních komunikací

Chtěl bych všem zúčastněným hasičům poděkovat za jejich dobře odvedenou práci. Pomocnou ruku podal i Martin Sieger, který pomáhal oba dva víkendy a zajišťovat odvoz větví na skládku, tuto činnost dělal ZADARMO. Podle slov Martina, by měl každý v obci s něčím pomoc. Děkuji Vogl

Detail