Masáže

massage, masaż, массаж, massaggio, massasje, masaža, masaj, masséieren, masaĝo, masažas, massaaž je termín který je odvozen od slova „massó“, což v překladu z řečtiny znamená mačkati, nebo hnísti.

Už od dávných dob je lidem známo, že prováděním určitých zásahů na povrchu těla lze příznivě ovlivnit různé pocitově nepříjemné chorobné projevy. A k těmto pozitivním zásahům patří i masáž těla. Historie masáže je dlouhá a bohatá a v průběhu doby se změnil  její význam i cíl. Tak jako vše kolem nás i masáž prochází vývojem, který neustále pokračuje. A protože se jako jedna z mála pradávných metod udržela i v současném zdravotnictví patří masáže mezi významné metody se kterými se může počítat i v budoucích letech.

Jejím cílem je příznivé ovlivnění potíží a změn těla způsobených onemocněním včetně chorob civilizačních, zraněním nebo jen námahou. Existují i masáže tělních orgánů, jako nejznámější se používá při zástavě srdeční tzv. masáž srdce.
Je to tedy technika léčebná a významně přispívá k posílení zdraví a zvýšení odolnosti, ale masáž je rovněž vyhledávaná i pro celkové uvolnění organismu, navození klidu, pohody, relaxace a odpočinku.

Od prosince tohoto roku je zprovozněna služba poskytující různé typy masáží v budově bývalé samoobsluhy. Kromě klasických masáží celého těla je možné provést masáž lávovými kameny, tělový peeling, parafinový zábal rukou a od začátku roku příštího se masáže rozšíří i o netradiční čokoládovou masáž.

Masérka Lenka
tel. 776 65 65 62

Choustníkovo Hradiště č. p. 19